T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
ANKARA / ÇANKAYA - FEVZİ ÖZBEY ORTAOKULU

Haberler

Mrt

Milli Eğitim Bakanlığı ( MEB) tarafından uygulanan Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı’na (İOKBS) 2019 Yılı başvurusu 11 Mart - 22 Mart 2019 tarihleri arasında yapılacak.

Mrt

İstiklal Marşı 12 Mart 1921´de Birinci Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından İstiklal Marşı olarak kabul edilmiştir. Bestesi Osman Zeki Üngör´e aittir. Orkestrasyonu Edgar Manas tarafından yapılmıştır.

Şbt

Güvenli İnternet Günü, herkesin teknolojiyi sorumlu, saygılı, eleştirel ve yaratıcı bir şekilde kullanmayı bildiği; hem güvenli hem de daha iyi bir internet oluşturmayı hedeflemektedir. Bu yıl yaklaşık 130 ülkede Güvenli İnternet Günü (GİG) kutlanmaktadır.  

Ock

2018-2019 Eğitim-Öğretim yılının ilk dönemini başarıyla bitirdik. Tüm öğretmen, öğrenci ve velilerimize mutlu geçirecekleri bir tatil dileklerimizle...

Ara

"27-Aralık" tarihi, Ulusumuz ve Cumhuriyet tarihimiz açısından son derece önemli bir gündür... 27-Aralık-1919´da Ulu Önder Atatürk Samsun´dan başlayan Anadolu yolculuğunu Ankara´ya gelerek tamamladı. Bu yolculuk aynı zamanda Milli Mücadele Projesinin hazırlıklarının yapıldığı bir süreçti... Ve Proje bozkırın ortasında, Ankara´da uygulamaya konuldu...

Ara

e-Twinning sistemine de kayıtlı olan projemizin amacı, Zorbalık ve Bilinçli Teknoloji Kullanımı konularında öğrencilerimizi bilgilendirmektir. Bu kapsamda pano hazırlama- kısa film çekimi- kelime bulutları- slogan tasarımı- münazara - görsel tasarımlar gibi atölye çalışmaları yapılması planlanmıştır.

Ara

Pilot Binbaşı Osman Bülent ÖZEN, Kariyer Günleri kapsamında Pilotluk mesleğini tanıtmak üzere konuğumuz oldu. Mesleği hakkında bilgi verirken, öğrencilerimizin sorularına da cevap verdi. 

Kas

Gazi Üniversitesi Öğretim üyesi Sayın Prof. Dr. Ahmet Memduh KAYMAZ, Kariyer Günleri kapsamında Beyin Cerrahlığı mesleğini tanıtmak üzere konuğumuz oldu. Mesleği hakkında bilgi verirken, öğrencilerimizin sorularına da cevap verdi. 

Kas

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumunun güvenli internet tırının bu seferki adresi Fevzi Özbey İlkokulu ve Ortaokulu oldu. Öğrencileri internet kullanımı konusunda bilinçlendirmek amacıyla yola çıkan tırda öğrencilerimiz keyifli dakikalar geçirdi. Okulumuz bahçesine park eden tır ile öğrenciler teknoloji dünyasının kapısını araladı. 

Kas

Çocuk ve gençlerin interneti belirli bir sorumluluk dâhilinde güvenle kullanmalarını destelemek ve onları internetin yasadışı ve zararlı içeriklerinden korumak amacıyla, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu´ndan gelen uzmanlar tarafından okulumuzda "Güvenli İnternet Kullanımı" bilgilendirme semineri düzenledik.

Kas

Nesillerin yetişmesinde büyük rol oynayan, tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlu olsun! Bu günümüzde bizi yalnız bırakmayan tüm veli ve öğrencilerimize, Okul Aile Birliğimize teşekkürlerimizle...

Kas

2018-2019 Eğitim Öğretim yılında 8. sınıf örencilerimizin motivasyonlarını artırmak amacıyla, Rehber Öğretmenimiz Nihal AY´ın koordinesinde "Kariyer Günleri Projesi" planlanmıştır. Proje kapsamında okul gezileri ve meslek tanıtım günleri düzenlenecektir. Öğrencilere yapılan anketler ile en çok tercih edilen meslekler belirlenmiş ve öncelik sırasına göre etkinlikler planlanmıştır. Bu kapsamda 1. sırada belirlenen bilgisayar mühendisliği mesleğini tanıtmak üzere 16/11/2018 Cuma günü Lider Yazılım Mühendisi Sayın Ömer Faruk BÜLBÜL okulumuzda bilgilendirme toplantısı yaparak öğrencilerimizin sorularını yanıtlamıştır. Katkılarından dolayı kendisine teşekkür ederiz.

Kas

Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK´ü, vatanı ve milleti adına yaptığı büyük işler için şükranla anıyor, manevi huzurunda saygıyla eğiliyoruz. Ruhu şad olsun.

Kas

Cumhuriyetimizin 95. yılını kutladığımız bu günlerde, geleceğe büyük bir ümit, inanç ve gayretle yürümek azmi ve de kararlılığı dileğiyle. "Cumhuriyet Bayramınız Kutlu Olsun".

Kas

Ankara´nın başkent oluşunun 95. yıl dönümünü düzenlediğimiz törene kutladık. Emeği geçen tüm öğrenci ve öğretmenlere teşekkürlerimizle...