T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
ANKARA / ÇANKAYA - FEVZİ ÖZBEY ORTAOKULU

Haberler

Kas

Gazi Üniversitesi Öğretim üyesi Sayın Prof. Dr. Ahmet Memduh KAYMAZ, Kariyer Günleri kapsamında Beyin Cerrahlığı mesleğini tanıtmak üzere konuğumuz oldu. Mesleği hakkında bilgi verirken, öğrencilerimizin sorularına da cevap verdi. 

Kas

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumunun güvenli internet tırının bu seferki adresi Fevzi Özbey İlkokulu ve Ortaokulu oldu. Öğrencileri internet kullanımı konusunda bilinçlendirmek amacıyla yola çıkan tırda öğrencilerimiz keyifli dakikalar geçirdi. Okulumuz bahçesine park eden tır ile öğrenciler teknoloji dünyasının kapısını araladı. 

Kas

Çocuk ve gençlerin interneti belirli bir sorumluluk dâhilinde güvenle kullanmalarını destelemek ve onları internetin yasadışı ve zararlı içeriklerinden korumak amacıyla, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu´ndan gelen uzmanlar tarafından okulumuzda "Güvenli İnternet Kullanımı" bilgilendirme semineri düzenledik.

Kas

Nesillerin yetişmesinde büyük rol oynayan, tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlu olsun! Bu günümüzde bizi yalnız bırakmayan tüm veli ve öğrencilerimize, Okul Aile Birliğimize teşekkürlerimizle...

Kas

2018-2019 Eğitim Öğretim yılında 8. sınıf örencilerimizin motivasyonlarını artırmak amacıyla, Rehber Öğretmenimiz Nihal AY´ın koordinesinde "Kariyer Günleri Projesi" planlanmıştır. Proje kapsamında okul gezileri ve meslek tanıtım günleri düzenlenecektir. Öğrencilere yapılan anketler ile en çok tercih edilen meslekler belirlenmiş ve öncelik sırasına göre etkinlikler planlanmıştır. Bu kapsamda 1. sırada belirlenen bilgisayar mühendisliği mesleğini tanıtmak üzere 16/11/2018 Cuma günü Lider Yazılım Mühendisi Sayın Ömer Faruk BÜLBÜL okulumuzda bilgilendirme toplantısı yaparak öğrencilerimizin sorularını yanıtlamıştır. Katkılarından dolayı kendisine teşekkür ederiz.

Kas

Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK´ü, vatanı ve milleti adına yaptığı büyük işler için şükranla anıyor, manevi huzurunda saygıyla eğiliyoruz. Ruhu şad olsun.

Kas

Cumhuriyetimizin 95. yılını kutladığımız bu günlerde, geleceğe büyük bir ümit, inanç ve gayretle yürümek azmi ve de kararlılığı dileğiyle. "Cumhuriyet Bayramınız Kutlu Olsun".

Kas

Ankara´nın başkent oluşunun 95. yıl dönümünü düzenlediğimiz törene kutladık. Emeği geçen tüm öğrenci ve öğretmenlere teşekkürlerimizle...

 

Kas

2018-2019 Eğitim-Öğretim yılı demokrasi eğitimi kapsamında okul başkanımızı seçtik. Profesyonelce geçen seçim sürecine katkı sağlayan tüm adaylarımıza teşekkür eder, oylama sonucu Okul Başkanı seçilen 8/B sınıfı öğrencimiz METİN YİİT BALTA´yı ve Başkan Yardımcısı seçilen 6/B sınıfı öğrencimiz ELİS FUNDA’yı tebrik eder başarılarının devamını dileriz.

Kas

Türkçe Öğretmenimiz Ecehan TİRYAKİ´nin koordinatörlüğünde 5. Sınıf öğrencilerimizin düzenlediği "Deyimler Canlanıyor" sergimiz.

Ekm

06/10/2018 Cumartesi günü yapılan Okul Aile Birliği Toplantısına katılan tüm velilerimize ve öğretmenlerimize teşekkür eder, yeni Okul Aile Birliği Yönetim ve Denetim Kurulu üyelerimize çalışmalarında başarılar dileriz.

Ekm

05.10.2018 Cuma günü okulumuz 5/D sınıfında TRT Haber ekibini ağırladık. Canlı yayınla TRT 11 Haber Bülteninde öğretmenimiz Neşe Dal ve 5. sınıf öğrencilerimiz ile yapılan röportajlar yayınlanarak, 15 saat yabancı dil eğitimi verilen proje okul uygulamamız konusunda bilgi verdik.

Ekm

Okulumuz 1/A- 2/A- 2/B- 2/C sınıfı öğrencileri 4 Ekim Hayvanları Koruma Gününde Çankaya Belediyesi Mühye Hayvan Barınağını ziyaret ederek, hayvan dostlarımıza topladıkları mamaları götürdü. Barınak ziyaretimiz basında da yer aldı.

Eyl

2018-2019 Eğitim- Öğretm yılı Okul Aile Birliği Toplantısı 6 Ekim 2018 Cumartesi, 5-8. Sınıf Veli Toplantıları 25 Eylül 2018 Salı, 6-7. Sınıf Veli Toplantıları 28 Eylül 2018 Cuma olarak planlanmıştır. Velilerimizin katılımlarını önemle rica ediyoruz. Toplantı gündem maddeleri duyurunun detayında belirtilmiştir.

Eyl

2017-2018 Eğitim öğretim yılına coşkuyla başladık. İlk günümüzde bizi yalnız bırakmayan velilerimize, Güzel Sanatlardan gelen müzisyen öğrencilerimize ve basına teşekkürlerimizle...